Results : Smuts Irene River : Trailadventure Smuts Run/Walk on Saturday @ 05:00, 24th April 2021

Search Download Share to Facebook
G Gender Position O Overall Position C Category Position Dog Run
15km:Male [3]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2841 Stephen Atkinson 15km Male 41 Veteran (40-49) 01:20:12
2 2 1 TA3122 Robert Skjodt 15km Male 53 Master (50-59) 01:38:10
3 3 2 TRAIL11023 Grant Hall 15km Male 51 Master (50-59) 01:43:36
10km:Male [14]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TRAIL20628 Geoff Lupton-smith 10km Male 63 Grand-Master (60+) 00:42:07
2 2 1 TRAIL20200 Willie Beneke 10km Male 58 Master (50-59) 00:49:13
3 3 2 TA3384 Dale Dutton 10km Male 51 Master (50-59) 00:55:17
4 6 2 TRAIL10171 Hennie Prinsloo 10km Male 66 Grand-Master (60+) 01:10:01
5 7 3 TRAIL20304 Hendri Marais 10km Male 66 Grand-Master (60+) 01:12:56
6 8 1 TA2723 Nelson Egas 10km Male 39 Sub-Veteran (30-39) 01:13:47
7 9 3 TA2595 Ian Halkerd 10km Male 54 Master (50-59) 01:15:35
8 10 2 TA3404 Kevin Le Roux 10km Male 38 Sub-Veteran (30-39) 01:15:52
9 11 4 TA2612 Chris Van Wyk 10km Male 71 Grand-Master (60+) 01:16:49
10 13 5 TRAIL20301 Stephen Bray 10km Male 61 Grand-Master (60+) 01:26:16
11 15 6 TA3087 Frank Da Asc 10km Male 60 Grand-Master (60+) 01:26:51
12 16 1 TA1276 Li-fan Lu 10km Male 41 Veteran (40-49) 01:29:33
13 18 3 TA2704 Mulalo Mukwena 10km Male 33 Sub-Veteran (30-39) 01:32:20
14 21 7 TA2880 Francois Steyl 10km Male 71 Grand-Master (60+) 01:37:26
10km:Female [15]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 4 1 TA0229 Liesel Coverly 10km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 01:08:51
2 5 2 TA3594 Melany Lotter 10km Female 39 Sub-Veteran (30-39) 01:09:33
3 12 3 TA2382 Robyn Surgeson 10km Female 37 Sub-Veteran (30-39) 01:20:45
4 14 1 TA2608 Carol Barber 10km Female 55 Master (50-59) 01:26:24
5 17 1 TA2954 Tanya Ho 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:29:37
6 19 1 TRAIL20296 Lyndy Bray 10km Female 60 Grand-Master (60+) 01:33:13
7 20 4 TA1945 Fulufhelo Khorommbi 10km Female 38 Sub-Veteran (30-39) 01:33:28
8 22 2 TA2991 Isabel Wales 10km Female 56 Master (50-59) 01:39:08
9 23 2 TA2715 Mandi Rudatis 10km Female 44 Veteran (40-49) 01:42:01
10 24 3 TA2513 Rita Van Wyk 10km Female 58 Master (50-59) 01:42:02
11 25 5 TA3072 Keorapetse Nchoe 10km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 02:01:33
12 26 4 TA3105 Nicoline Halkerd 10km Female 50 Master (50-59) 02:10:21
13 27 3 TA3076 Ronel Van Dyk 10km Female 45 Veteran (40-49) 02:15:52
14 28 1 TA2496 Mieke Van Dyk 10km Female 18 16 to 18 02:15:53
15 29 6 TA2778 Lucille De Morney 10km Female 33 Sub-Veteran (30-39) 02:24:43
5km:Male [15]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA2693 Pieter Jacobus Van Den Heever 5km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:32:52
2 3 2 TRAIL20392 Gustav Petersen 5km Male 30 Sub-Veteran (30-39) 00:35:47
3 7 1 TRAIL20029 Theo Beukes 5km Male 59 Master (50-59) 00:41:11
4 9 1 TRAIL20300 Michael Fletcher 5km Male 46 Veteran (40-49) 00:44:36
5 13 1 TRAIL20460 Deandre Hattingh 5km Male 22 Senior (19-29) 00:47:53
6 17 1 TRAIL20045 Gary Noakes 5km Male 60 Grand-Master (60+) 00:50:22
7 21 2 TRAIL20068 Andre Theron 5km Male 56 Master (50-59) 00:53:54
8 24 3 TA3032 Trevor Neal 5km Male 50 Master (50-59) 00:59:10
9 25 4 TRAIL20459 Kobus Hattingh 5km Male 54 Master (50-59) 01:00:48
10 27 2 TA2642 Ken Husi 5km Male 68 Grand-Master (60+) 01:01:09
11 33 5 TRAIL20318 Pierre Fourie 5km Male 57 Master (50-59) 01:05:35
12 39 3 TRAIL20393 Matt Brozio 5km Male 73 Grand-Master (60+) 01:12:07
13 40 2 TA3374 Christie Jacobs 5km Male 45 Veteran (40-49) 01:14:35
14 45 3 TRAIL20186 Ralph Siebenhaar 5km Male 41 Veteran (40-49) 01:26:03
15 46 1 TA2497 Kgosi Nchoe 5km Male 8 Under 11 01:41:12
5km:Female [32]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2934 Sharazan Van Den Heever 5km Female 28 Senior (19-29) 00:32:48
2 4 1 TRAIL20404 Adele Bezuidehout 5km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:35:57
3 5 2 TA2786 Maricelle Immelman 5km Female 23 Senior (19-29) 00:36:56
4 6 1 TRAIL11798 Antoinette Hartslief 5km Female 49 Veteran (40-49) 00:39:36
5 8 1 TRAIL20346 Suzette Beneke 5km Female 57 Master (50-59) 00:41:51
6 10 2 TA2770 Yvonne Strydom 5km Female 40 Veteran (40-49) 00:46:09
7 11 3 TRAIL20103 Bridgette Wiid 5km Female 46 Veteran (40-49) 00:46:38
8 12 1 TA3020 Sue Immelman 5km Female 64 Grand-Master (60+) 00:47:41
9 14 2 TRAIL20012 Adoree Louw 5km Female 61 Grand-Master (60+) 00:47:56
10 15 4 TRAIL20233 Adele Sutherland 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:50:11
11 16 1 TRAIL20237 Gabriella Masuret 5km Female 8 Under 11 00:50:17
12 18 2 TRAIL11315 Angela Conway 5km Female 57 Master (50-59) 00:50:41
13 19 2 TRAIL20402 Cecile Masuret 5km Female 36 Sub-Veteran (30-39) 00:50:53
14 20 3 TRAIL20069 Zelda Theron 5km Female 55 Master (50-59) 00:53:51
15 22 5 TRAIL20461 Yolande Hattingh 5km Female 48 Veteran (40-49) 00:56:19
16 23 6 TA1535 Lorraine Neal 5km Female 43 Veteran (40-49) 00:59:10
17 26 3 TRAIL20383 Thandi Zililo 5km Female 66 Grand-Master (60+) 01:00:56
18 28 4 TA3006 Michelle Husi 5km Female 63 Grand-Master (60+) 01:01:11
19 29 4 TA3096 Beati Du Toit 5km Female 57 Master (50-59) 01:02:08
20 30 5 TA3440 Martie Theron 5km Female 50 Master (50-59) 01:02:09
21 31 3 TA3496 Ann Bender 5km Female 34 Sub-Veteran (30-39) 01:03:30
22 32 7 TRAIL20317 Andoret Van Wyk 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:05:32
23 34 6 TA2523 Ana Celia Goncalves 5km Female 50 Master (50-59) 01:10:37
24 35 7 TA2741 Sharon Dutton 5km Female 51 Master (50-59) 01:10:39
25 36 5 TRAIL20381 Joanne Brozio 5km Female 62 Grand-Master (60+) 01:10:57
26 37 8 TA2821 Silvana Dos Race Marques 5km Female 52 Master (50-59) 01:11:56
27 38 8 TA0161 Bernadette Ioannou 5km Female 45 Veteran (40-49) 01:11:58
28 41 9 TA3481 Chantelle Jacobs 5km Female 40 Veteran (40-49) 01:14:58
29 42 10 TA0320 Michelle Van Der Merwe 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:17:21
30 43 11 TA0299 Amanda Van Zyl 5km Female 48 Veteran (40-49) 01:17:27
31 44 12 TRAIL20211 Samantha Siebenhaar 5km Female 43 Veteran (40-49) 01:26:02
32 47 13 TA2617 Memory Kembo 5km Female 44 Veteran (40-49) 01:41:21
2km:Male [5]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 2 1 TA3146 Gerrit Scheepers 2km Male 31 Sub-Veteran (30-39) 00:41:00
2 6 1 TA3541 Elias Nyembe 2km Male 53 Master (50-59) 00:45:03
3 7 2 TA3110 Dewalt Van Der Merwe 2km Male 34 Sub-Veteran (30-39) 00:46:59
4 12 1 TA1575 Ethan Horn 2km Male 5 Under 11 00:59:00
5 13 2 TA1572 Jordan Horn 2km Male 5 Under 11 00:59:05
2km:Female [8]
G O C Number Name Activity Gender Age Category Duration
1 1 1 TA2616 Elaine Naude 2km Female 31 Sub-Veteran (30-39) 00:40:57
2 3 2 TA2627 Andrea Scheepres 2km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:41:02
3 4 3 TA2596 Teresa De Nobrega 2km Female 32 Sub-Veteran (30-39) 00:43:03
4 5 1 TA3326 Pat De Nobrega 2km Female 60 Grand-Master (60+) 00:43:09
5 8 4 TA3492 Cherie Van Eeden 2km Female 30 Sub-Veteran (30-39) 00:58:38
6 9 1 TA3504 Jayde Sterne 2km Female 3 Under 11 00:58:53
7 10 2 TA2846 Hailee Sterne 2km Female 6 Under 11 00:58:55
8 11 1 TA1396 Paige Sterne 2km Female 29 Senior (19-29) 00:58:58